kronika rodzinna
2012-09-26
"Gruszki po Europie" - po pokazie w Lądku Zdroju

23 września 2012 r. podczas Przeglądu Filmów Górskich pokazywaliśmy nasze zdjęcia z podróży w ramach cyklu "Króliczek Wedrowniczek", czyli pokazów rodziców podróżujących z dziećmi.

Bardzo dziękujemy za wszelkie pytania i rozmowy po pokazie. Było nam bardzo miło podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami. My też się wiele nauczyliśmy :)

Opis pokazu:

GRUSZKI PO EUROPIE - niskobudżetowe podróże z dziećmi

Podróżujemy od zawsze. Ponieważ nie mieliśmy zamiaru rezygnować z naszych pasji, gdy urodziły się dzieci, zaczęliśmy zabierać je ze sobą na wyjazdy. Póki co po Polsce i Europie, bo - przede wszystkim - taniej, w naszym odczuciu dla dzieci bezpieczniej, a z samochodem wypakowanym pod dach wszelkimi niezbędnymi akcesoriami kempingowymi oraz jedzeniem - samowystarczalnie i z poczuciem dużej wolności. Czy nie przyszło nam do głowy pojechać gdzieś dalej bez dzieci? Milion razy! Tylko że jak dwa razy podjęliśmy taką próbę, to po powrocie dzieci nas nie poznawały i były na nas obrażone. Nie chcemy przeżywać tego po raz kolejny. Więc jak zwykle pakujemy wszystko do bagażnika, dzieci do samochodu, bierzemy mapę, przewodnik i ruszamy... przed siebie: bez specjalnych planów i rezerwacji, z wyznaczonym tylko ogólnym kierunkiem. W ten sposób odkrywaliśmy Serbię, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Chorwację, Hiszpanię, Słowację, Czechy, Węgry, Rumunię, Estonię, kraje Skandynawii. Na pokazie zobaczycie miejsca całkiem egzotyczne, mimo że leżące w Europie, oraz przepiękne krajobrazy - żeby je zobaczyć wcale nie trzeba jechać na koniec świata. Podzielimy się także naszymi przemyśleniami na temat sprzętu, który na takim wyjeździe może okazać się przydatny.

Kamila i Darek Gruszka - od lat związani z branżą sportową i turystyczną. Kamila to redaktor strony miesięcznika "GÓRY" (www.GORYonline.com) oraz autorka artykułów podróżniczych i o tematyce górskiej, razem świadczą usługi marketingowe i PR-owe dla firm outdoorowych. Zazwyczaj aktywnie spędzają czas: biegają (udział w maratonach), lubią turystykę rowerową, kajaki, chodzą po górach, Kamila wspina się i uprawia jogę. Zimą Darek preferuje narty zjazdowe i skitury, Kamila – biegówki. Ich dzieci (Dominika – 7 lat oraz Jędrek – 4 lata) są powoli wciągane w te wszystkie aktywności, jak również w podróże, które kochają najbardziej.


(kg)

 

 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
Ostatnio dodane

Parki narodowe Estonii? Chyba w pierwszej kolejności każdy, kto był w Estonii, wymieniłby Lahemaa, następnie Soomaa. Obydwa znane ze szlaków kładkowych wśród bagien i torfowisk...

Wyspa Keszm jest w przeważającej części sucha i szara. Jedynie błękit oblewającego morza dodaje jej koloru. Natomiast teren na północy wyspy....

Dolinia Chakhooh, zwana niekiedy kanionem, to jedna z najefektowniejszych formacji na wyspie Keszm. Z parkingu wędrujemy około 1 km...

Dawno, dawno temu na ziemię spadły gwiazdy. Można je zobaczyć w Dolinie Gwiazd na Wyspie Keszm (Qeshm). Stoją nieruchome, martwe...

Pętla naszej wycieczki wiodła przez Wielką Raczę – punktem startowym i końcowym była Rycerka Górna. Zapewne nigdy byśmy tutaj nie trafili, gdyby nie to, że nasze dzieciaki wypoczywały w tej miejscowości na kolonii.

...
...
...
...