Europa - Ukraina

Ośrodek narciarski Drahobrat na Zakarpaciu to zupełnie coś innego niż perfekcyjnie zorganizowany Bukowel. Wyprawę tam można potraktować w kategoriach przygody.

czytaj
 
 
Europa - Ukraina

Dokąd wybrać się na narty? Rozważając różne opcje, być może w ogóle nie braliście pod uwagę Ukrainy, a ja właśnie jeden z ukraińskich ośrodków chciałabym narciarzom zarekomendować. Mowa o Bukowelu.

czytaj
 
 
Europa - Chorwacja

Wino zostało szybko wybite, a tęsknota za ciepłem Chorwacji została. I chęć na poznanie kolejnych miejsc – zdecydowanie poza szczytem sezonu turystycznego.

czytaj
 
 
Europa - Chorwacja

Jakie są najbardziej znane i najpiękniejsze miasta Chorwacji? Dubrownik, Split, Trogir, Zadar, Makarska... Ciekawe, czy ktoś pomyślałby w ogóle o Omišu?

czytaj
 
 
Europa - Włochy

Dolomity to wspaniałe góry. Chyba nie ma takiej osoby, na której nie zrobiłyby wrażenia. Mimo że monumentalne ściany porażają, okazuje się, że wiele z wysokich szczytów jest łatwo dostępnych, a wycieczki nie są wcale męczące.

czytaj
 
 
Europa - Włochy

Dolomity zachwycają, a wyjazd w te góry będzie skutkował tym, że będziemy chcieli w nie nieustająco wracać. Są po prostu piękne! Monumentalne, robiące wrażenie, ale jednocześnie łatwo dostępne...

czytaj
 
 
Azja - Iran

Krótka charakterystyka wysp i informacje praktyczne, które udało nam się zebrać podczas dwóch wyjazdów do Iranu w pierwszej połowie 2017 r.

czytaj
 
 
Europa - Włochy

Pomysł wyjazdu do Toskanii nie narodziłby się w naszych głowach, gdyby nie organizowana tam w październiku impreza Ecomaratona del Chianti. Nie wyobrażaliśmy sobie nie zobaczyć jednak przy okazji...

czytaj
 
 
Europa - Niemcy

Mimo że to nasi najbliżsi sąsiedzi, Niemcy nie są oczywistym celem wyjazdów wakacyjnych. Coraz częściej przekonujemy się jednak, że mają do zaoferowania wiele atrakcji.

czytaj
 
 
Europa - Austria

Atrakcje w postaci zabytków z czasów rzymskich, zamków, austriackich miasteczek i przyrody naddunajskiej. No i sam Wiedeń - klasa sama w sobie.

czytaj
 
 
Europa - Portugalia

Cieszymy się z tego, że spędziliśmy najwięcej czasu na północy, rzadziej odwiedzanej przez turystów. Szkoda tylko, że wyjazd trwał tak krótko.

czytaj
 
 
Europa - Niemcy

Monachijskie puzzle poskładaliśmy z dwóch wizyt w tym mieście, z czego większość kawałków...

czytaj
 
 
Europa - Czechy

Morawski Kras to największy i najważniejszy obszar krasowy w Czechach. Znajduje się tu 1100 zewidencjonowanych jaskiń.

czytaj
 
 
Europa - Czechy

Kilka godzin wieczorową porą w zimie, za to w towarzystwie Czecha – zwiedzanie po ciemku Brna na pewno nie przyczyniło się do odkrycia przez nas wszystkich uroków tego miasta, za to...

czytaj
 
 
Europa - Węgry

Od kilku już lat jeździmy na Węgry, oddalone od południowych granic Polski o zaledwie 250 km, w poszukiwaniu górzystych terenów w kraju uchodzącym za raczej płaski. Znajdujemy je i to w sporej obfitości na północy Węgier!

czytaj
 
 
Europa - Słowacja

Koszyce, drugie co do wielkości miasto na Słowacji, ze względu na odnowioną starówkę uważane jest za najpiękniejsze w kraju.

czytaj
 
 
Europa - Szwecja

Skandynawię lubimy i wracamy do niej, bo nadal nam nie dość. Co nas tam ciągnie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie...

czytaj
 
 
Europa - Armenia

W Armenii w tym roku byłam już piąty raz, ale dopiero teraz po raz pierwszy ten kraj naprawdę mnie zauroczył, zaintrygował, wzbudził chęć, by go dogłębniej poznać.

czytaj
 
 
Europa - Gruzja

Ponieważ często wracam do Gruzji jako pilot wycieczek, otrzymuję zapytania o to, co warto zobaczyć w Gruzji, jak ułożyć sobie trasę zwiedzania po tym kraju, które miejsca warto odwiedzić. Żeby nie udzielać ciągle tych samych odpowiedzi, postanowiłam sporządzić taki mini przewodnik po największych atrakcjach Gruzji, podpowiadając, które miejsca warto odwiedzić.

czytaj
 
 
Europa - Rumunia

Z czym kojarzy mi się Transylwania? Z zamkami, tajemniczą postacią Draculi, miasteczkami Sasów i mniejszością węgierską, a przede wszystkim najpiękniejszą według mnie miejscowością Rumunii – Sighisoarą.

czytaj
 
 
1 
2 
3 
 


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
...
...
...
...