Macie tylko tydzień wakacji i szukacie celu na rodzinny wypad rowerowy, który dostarczy wszystkim różnorodnych wrażeń, a trasa nie będzie monotonna? Jedźcie na Rugię.

czytaj
 
 

Bliskość gór Słowacji sprawia, że coraz częściej Polacy trafiają na biegi organizowane u naszych południowych sąsiadów. Tereny mają różnorodne, góry zacne, a i wpisowe na zawody przeważnie niższe niż w przypadku polskich biegów górskich. Relacja dla runandtravel.pl.

czytaj
 
 

Wycieczka wokół wyspy ze startem i metą w tym samym miejscu to świetny pomysł na podróż dla początkujących rowerzystów. Na niemieckiej Rugii razem z 8-latkiem i 11-latką pokonaliśmy 240 kilometrów w pięć dni.

czytaj
 
 

Wspaniałe krajobrazy, przepiękne widoki, zniewalające światło i poczucie wolności - ci, którzy wolą przyrodę od miast znajdą w Skandynawii wakacyjny raj.

czytaj
 
 

Armenia to zdecydowanie kraj kamieni, wymagający dla zwiedzających go turystów. Przejazdy w nawet niezbyt oddalone miejsca trwają godzinami, jest gorąco, pusto, naokoło ciągną się surowe, skaliste góry...

czytaj
 
 

Ochrona przed śniegiem czy wiatrem? Ciepło czy wodoodporność? Piesza wycieczka w góry czy szusowanie na stoku? Zakup kurtki na zimę to prawdziwe wyzwanie.

czytaj
 
 

Ciepłe dni nastrajają do planowania wspólnych wycieczek i aktywności na świeżym powietrzu. Takie rodzinne wyprawy to okazja...

czytaj
 
 

Atrakcyjna trasa, porządna ścieżka rowerowa i cel wieńczący dzieło – oto przepis na pierwszy kilkudniowy wypad rowerowy z dziećmi.

czytaj
 
 

Fakt, że od niedawna mamy możliwość skorzystania z bezpośrednich lotów do Porto to bardzo ważny argument za tym, by odwiedzić to drugie co do wielkości miasto Portugalii...

czytaj
 
 

W Abisko znajduje się punkt startowy najbardziej znanego szwedzkiego szlaku pieszego, zwanego królewskim. Kungsleden liczy 440 kilometrów i został poprowadzony przez góry północnej Szwecji oraz najpiękniejsze krajobrazy Laponii. Ale do Parku Narodowego Abisko warto dotrzeć nie tylko po to, by rozpocząć wielodniową wędrówkę z plecakiem.

czytaj
 
 

Po paru godzinach jazdy od granicy Polski wjeżdżamy na Węgry. Obierając za swój cel tokajski szlak winny, mamy możliwość odwiedzić aż 27 miejscowości znanych z produkcji wina – nie byle jakiego!

czytaj
 
 

Olandia jest mniejszą z dwóch słynnych wysp Szwecji (druga to Gotlandia) i łatwiej osiągalną, bo prowadzi na nią bezpłatny most, podczas gdy na Gotlandię możemy dostać się jedynie promem.

czytaj
 
 

Finlandię zjechaliśmy wzdłuż i wszerz – ponad 7000 km z rowerami na dachu samochodu. W ciekawych miejscach przesiadaliśmy się na jednoślady.

czytaj
 
 

Odwołany lot, zepsuty samolot, zagubiony bagaż, bomba na lotnisku – to motywy koszmarów sennych, które męczą wielu w noc poprzedzającą wyjazd. Czy to jednak możliwe, żeby zdarzyły się naprawdę i to... podczas jednej podróży?

czytaj
 
 

Polski podróżnik z życiorysem, w który trudno uwierzyć. 2015 był jego rokiem. Ambitne zadanie przybliżenia jego przygód wzięła na siebie Fundacja New Era Art.

czytaj
 
 

Węgierski Buddha Park będzie odkryciem dla tych, którym bliska jest kultura tybetańska i którzy marzą o wyjeździe do Tybetu. Okazuje się, że nie trzeba jechać daleko. Zamiast wizy chińskiej i specjalnych zezwoleń na poruszanie się po tym zagarniętym przez Chiny kraju, wystarczy dowód osobisty...

czytaj
 
 

Edyta Stępczak dla podroze.gazeta.pl: W Nepalu ludzie i góry nadal istnieją. I bardzo czekają na turystów.

czytaj
 
 

Przeogromne lasy poprzecinane rzekami i jeziorami, z rzadka usiane osadami. Świetny cel na wyjazd dla naszej rodziny – przecież wędrówki z plecakiem i poznawanie przyrody lubimy najbardziej.

czytaj
 
 

Tego lata eksplorowaliśmy parki narodowe wschodniej Kanady. Kupione z dużym wyprzedzeniem bilety lotnicze pozwoliły nam za cenę zaledwie 1200 zł za osobę przenieść się na kontynent północnoamerykański, gdzie kontynuujemy rodzinne wędrówki, podobnie...

czytaj
 
 

Piaszczyste plaże, piękne zatoki i widoki na górę Athos, a poza tym klimatyczne greckie miasteczka, starożytne ruiny oraz urokliwe przyrodniczo zakątki - to wszystko na greckim półwyspie Chalcydyckim.

czytaj
 
 
1 
2 
3 
4 
... 
5 
 


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
...
...
...
...