Świat odzieży outdoorowej już od dawna zmierza do minimalizacji wagi. To, co cechuje najnowsze osiągnięcia innowacyjnych marek, to próba stworzenia jak najbardziej uniwersalnej warstwy odzieży, która grzeje, gdy jest chłodno i wentyluje, gdy wzrasta temperatura ciała podczas aktywności.

czytaj
 
 

Minęło kilka miesięcy rodzinnego użytkowania obuwia McKinley, który głównie doceniamy za walory estetyczne, wzornictwo, niezbyt wygórowane ceny oraz wygodę użytkowania. Ten czas pokazał, że są to solidne buty nadające się na wycieczki po niewysokich górach i dolinach o różnych porach roku.

czytaj
 
 

W te wakacje miałam okazję wypróbować 90-litrową torbę turystyczną Thule Chasm – idealną na wyjazdy dla naszej rodziny.

czytaj
 
 

Niestety nastał czas, gdy wybierając się na wycieczkę w plener, do lasu, pod namiot czy chociażby chcąc w spokoju posiedzieć na tarasie swojego domu, musimy pamiętać o środkach przeciw komarom i innym uciążliwym stworzeniom latającym.

czytaj
 
 

Czasami wzywa nas zew natury i chce się samotnie wyjść w góry lub wybrać się na kilkudniową wycieczkę rowerową z silną potrzebą nie odzywania się do nikogo. Wtedy potrzebny jest jednoosobowy namiot – lekki i zajmujący niewiele miejsca...

czytaj
 
 

Odzież typu softshell stała się niemal standardem wśród turystów nie tylko górskich. Softshelle trafiły pod strzechy, a nawet do dyskontów spożywczych... Uważam jednak, że na tego typu odzież warto wydać trochę więcej niż 79,99 zł.

czytaj
 
 

Princetin Tec to marka produktów sprawdzonych już przez testerów Ceneria.pl. Jakiś czas temu recenzowaliśmy czołówkę Eos 80. Wtedy zachwyciła nas jakość wykonana, przemyślane patenty, moc światła i długość działania. Firmę Princetin Tec od tamtego czasu kojarzymy z solidną, niemal pancerną jakością czołówki.

czytaj
 
 

Lampa Nu-Trail należy do linii Adventure znanego polskiego producenta oświetlenia – firmy Mactronic. W tej kategorii mieści się sprzęt oświetleniowy dla tych, którzy po zmroku nie zamierzają rezygnować ze swoich aktywności.

czytaj
 
 

Black Diamond kojarzony jest przede wszystkim jako producent sprzętu wspinaczkowego. W swojej ofercie posiada także kijki trekkingowe, plecaki, czołówki, narty... Użytkownicy sprzętu BD podkreślają wysoką jakość i funkcjonalność tych produktów.

czytaj
 
 

Wydawałoby się, że klasyczny sandał nie wymaga zbyt szczególnego opisu. Okazuje się jednak, że w przypadku sandała, liczą się istotne detale.

czytaj
 
 

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z bieganiem długodystansowym, nie wiedziałem wielu rzeczy. Wydawało mi się, że jak przebiegłem już kilka maratonów ulicznych, to mogę także spróbować jakieś ultra. Lekcja pod tytułem „Bieg Rzeźnika 2010” była na tyle dotkliwa, że szybko zweryfikowałem swoje plany biegowe…

czytaj
 
 

Chyba już czwarty sezon będzie nam towarzyszył w naszych wakacyjnych wyjazdach samochodowych zestaw naczyń MSR Flex™ 4 System. To kompletny przemyślany zestaw naczyń dla czterech lub więcej osób.

czytaj
 
 

Podróżując po Skandynawii zauważyłam pewną cechę charakterystyczną wśród spotykanych w plenerze turystów. Nosili oni odzież outdoorową nie znanych mi marek, nieobecnych niemal zupełnie na rynku zachodnim.

czytaj
 
 

Co jest ważne w przypadku kurtki z punktu widzenia biegacza górskiego? Kurtka musi być przede wszystkim lekka. W większości przypadków przecież ma być w plecaku i to bardzo małym.

czytaj
 
 

W Polsce Arc'teryx dostępny jest od niedawna. Ceniony jest przez zapaleńców, którzy są w stanie wydać każde pieniądze za możliwie najlżejszą i najbardziej zaawansowaną technologiczne kurtkę, plecak czy softshell.

czytaj
 
 

Cenię tę kurtkę za właściwości oddychające. Po prostu przyjemnie się w niej chodzi: po mieście i z plecakiem po górach. Równie dobrze czuję się w niej na rowerze.

czytaj
 
 

Nomad marki Mactronic jest bardzo innowacyjnym produktem, wykorzystującym szereg ciekawych rozwiązań, których do tej pory nie spotkałam w innych czołówkach przeze mnie używanych, ale muszę przyznać, że nie była to miłość od pierwszego wejrzenia.

czytaj
 
 

Ta amerykańska czołówka (również jej wcześniejsze wersje) zbiera dobre opinie wśród użytkowników. Dziwi więc, że nie jest wcale tak łatwo w Polsce dostępna.

czytaj
 
 

Trzy opisane lampki towarzyszą mi ostatnio za każdym razem, gdy wsiadam na rower. Czekają na swój czas schowane w sakwie zamontowanej na kierownicy.

czytaj
 
 

W zeszłym roku testowałam zestaw garnków Super Set z serii LiTech marki Primus. Gdy pomyślałam, że przydałby się mi do tego zestawu mały czajniczek do gotowania wody, wybór był oczywisty – zdecydowałam się na Primus LiTech Cofee / Tea Kettle.

czytaj
 
 
1 
2 
3 
4 
5 
6 
7 
8 
 


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
...
...
...
...