Czapka zawsze na głowie

Od najmłodszych lat przyzwyczajaliśmy nasze dzieciaki do noszenia czapek chroniących przed słońcem. Najwięcej czasu podczas wakacji spędzamy na powietrzu, niemal cały czas w terenie, czasami fundując sobie i dzieciom nawet 3 tygodnie wypoczynku pod gołym niebem: wędrując w górach, jeżdżąc na rowerze czy pływając w kajaku na wodzie. Ochrona głowy w takich przypadkach jest niezbędna.

Nie wyobrażamy sobie tegorocznego wyjazdu  w Dolomity i wędrówek na wysokości ponad 2 tys. metrów n.p.m. w operującym mocno słońcu bez czapek z daszkiem.

To drobiazg, o którym jednak trzeba pamiętać przed sezonem. Warto w takie nakrycie głowy zaopatrzyć się przed wakacjami, a właściwie zaraz po zimie, gdy zaczynamy czas wiosennych aktywności.

Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie?

Podobnie jak w przypadku odzieży, tak w samo jeśli chodzi o czapki, komfort noszenia zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane. Żeby nie było w nich gorąco, a dzieci chciały zakładać czapkę na głowę z przyjemnością, niezbędne jest wykonanie z przewiewnej i lekkiej tkaniny.

Takie nakrycia głowy oferują firmy outdoorowe. Czapki Chevi Cap marki Regatta, których używały nasze dzieci w tym sezonie, są tak lekkie, że zapominały ich ściągać nawet w pomieszczeniach – nie zwracały uwagi, że mają je na głowie. Jednocześnie materiał jest trwały.

 

W DolomitachCzapka występuje w kilku rozmiarach, dopasują więc ją i młodsze, i starsze dzieci. Dodatkowo obwód można regulować za pomocą rzepa umieszczonego z tyłu głowy.

Dużym atutem jest możliwość prania w pralce, nie martwiąc się o to, że usztywnienie daszka rozmięknie. Sprawdziliśmy to! Kolory nie blakną ani od prania, ani od słońca.

Pełna wersja opracowania na temat lekkich czapek na lato na stronie www.Ceneria.pl:

https://www.ceneria.pl/Chevi_Cap_przewiewna_czapka_na_upaly_od_Regatty,14746,444,0,1,I,informacje.htmlNa stronie tej outdoorowej porównywarki cen znajdziecie znacznie więcej naszych recenzji i testów sprzętu.

 

 
Autor: Kamila Gruszka

Jest dziennikarką, podróżniczką i pilotką wycieczek. Publikuje w prasie podróżniczej, o tematyce górskiej i rowerowej oraz serwisach internetowych. Prowadzi blog www.barswiat.pl, gdzie promuje aktywną turystykę rodzinną. Współpracuje z firmami z branży outdoor. Organizuje pokazy podróżnicze.
Odwiedziła już prawie wszystkie kraje w Europie, podróżowała po Azji, była w Ameryce Północnej i Afryce, ale niezmiennie fascynuje ją szeroko pojęty „Wschód”. Jako pilotka specjalizuje się w wyjazdach do Gruzji, Armenii i Iranu.


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
Ostatnio dodane

Wyspa Keszm jest w przeważającej części sucha i szara. Jedynie błękit oblewającego morza dodaje jej koloru. Natomiast teren na północy wyspy....

Dolinia Chakhooh, zwana niekiedy kanionem, to jedna z najefektowniejszych formacji na wyspie Keszm. Z parkingu wędrujemy około 1 km...

Dawno, dawno temu na ziemię spadły gwiazdy. Można je zobaczyć w Dolinie Gwiazd na Wyspie Keszm (Qeshm). Stoją nieruchome, martwe...

Pętla naszej wycieczki wiodła przez Wielką Raczę – punktem startowym i końcowym była Rycerka Górna. Zapewne nigdy byśmy tutaj nie trafili, gdyby nie to, że nasze dzieciaki wypoczywały w tej miejscowości na kolonii.

Góry w Gruzji są wszędzie i na wędrówkę po nich można się udać nawet w miejsca, które z wysokimi szczytami się nie kojarzą.

...
...
...
...