Kamik - sandały z kanadyjskich lasów

Znacie obuwie kanadyjskiej marki Kamik? Ostatniego lata mieliśmy okazję testować paskowe sandały dziecięce Lowtide 2. Oceniamy je tak samo pozytywnie, jak krajobrazy Kanady, za którymi tęsknimy.

Jaka jest Kanada? Kojarzy się z lasami, górami, ogromnymi przestrzeniami i terenami do eksploracji. Zimą mróz daje się we znaki, a śnieg potrafi zasypać dom aż po wysokość piętra. Kanadyjska marka musiała dostosować się do takich warunków. Jeśli szukacie obuwia odpornego na naprawdę niskie temperatury, śniegowce od Kamika można polecić w ciemno. Ale także na wiosnę i lato znajdziemy bogatą ofertę. To czas, gdy w Kanadzie można cieszyć się spacerami, wędrówkami i po prostu przebywaniem na świeżym powietrzu. Sandały Kamik odpowiadają na to zapotrzebowanie. Zostały tak zaprojektowane, żeby outdoorowe aktywności były jedynie przyjemnością.

Kamik Lowtide 2 mają kilka rozwiązań, które sprawiają, że nie możemy o nich myśleć inaczej jak „profesjonalne sandały dla dzieci”:
- wyprofilowanie podeszwy (sama przyjemność noszenia!),
- dobra przyczepność gumowego spodu na śliskim (i nie tylko) podłożu,
- regulacja aż w 3 miejscach (przy palcach oraz z przodu i tyłu przy kostce),
- ochrona  palców, kostki i pięty (wszyte kawałki miękkiego materiału do pasków, które jednocześnie powodują dobre trzymanie dziecięcej stopy w miejscu),
- wykończenie antybakteryjne,
- amortyzacja pianką Eva.

 Postawowym atutem jest jednak wytrzymałość na długie wędrówki i pełne spektrum chłopięcych zabaw.

Jakim testom poddaliśmy je w wakacje, możecie przeczytać w pełnej wersji recenzji na www.Ceneria.pl:
https://www.ceneria.pl/Kamik_profesjonalne_sandaly_dla_dzieci,14978,444,0,1,I,informacje.html

 

  
Autor: Kamila Gruszka

Jest dziennikarką, podróżniczką i pilotką wycieczek. Publikuje w prasie podróżniczej, o tematyce górskiej i rowerowej oraz serwisach internetowych. Prowadzi blog www.barswiat.pl, gdzie promuje aktywną turystykę rodzinną. Współpracuje z firmami z branży outdoor. Organizuje pokazy podróżnicze.
Odwiedziła już prawie wszystkie kraje w Europie, podróżowała po Azji, była w Ameryce Północnej i Afryce, ale niezmiennie fascynuje ją szeroko pojęty „Wschód”. Jako pilotka specjalizuje się w wyjazdach do Gruzji, Armenii i Iranu.


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
Ostatnio dodane

Turbacz, Maciejowa, Stare Wierchy... Nawet jeśli kojarzycie Hawiarską Kolibę, to być może w ogóle nie wiecie, że w Gorcach jest jeszcze jedno schronisko...

Taką mam naturę, że nawet nad morzem muszę sobie znaleźć jakąś górę – powtarzam jak mantrę tę myśl w drodze na wzgórze ponad Gonio. To moja ulubiona miejscowość koło Batumi.

Co zobaczyć w Tbilisi? Zawsze gdy ktoś mnie pyta o plan na zwiedzanie Tbilisi, pomijam w odpowiedzi najważniejsze zabytki i zaułki miasta. Zróbcie spacer wzgórzami wokół Tbilisi – rekomenduję.

Słowacy mają niesamowite szczęście, że ich kraj zasięgiem obejmuje aż tyle gór. Po naszej, polskiej stronie, też jest w czym wybierać, ale doświadczenie podpowiada, że góry na Słowacji są zdecydowanie mniej zatłoczone niż w Polsce...

Rakytov słynie z najrozleglejszych w Fatrze widoków. Wybierając się na ten szczyt w najpiękniejszy pogodowo dzień, mieliśmy nadzieję, że uda nam się zobaczyć te osławione panoramy górskie.

...
...
...
...