Merrell Azura Lapis - odporność na błoto i wodę

Ocena Azura Lapis wypada bardzo pozytywnie. To solidne obuwie, które sprawdzi się szczególnie na wędrówki w nierównym terenie oraz na jesienne spacery po mieście (latem jest w nich jednak zbyt gorąco, mimo zastosowania wyściółki z oddychającej siateczki). Nie zawiodą w przypadku deszczowej pogody.

 

To, co uznaję za duży atut tego modelu, to możliwość wędrowania na sporym nawet błocie czy terenie podmokłym bez obaw, że buty przemokną. Mimo że Azura Lapis nie jest wyposażona w membranę, to jednak konstrukcja powoduje, że nie tak łatwo wodzie jest się dostać do środka. Odpowiedzialna jest za to przede wszystkim wysoka podeszwa. Cholewka jest również wykonana z solidnego tworzywa – nubuku oraz ekologicznej skóry. Przód i tył jest dodatkowo zabezpieczony.


Sprawdziłam to podczas wyjątkowo deszczowego weekendu w Beskidzie Niskim (KLIK). Mimo niepogody odbyłam kilka wycieczek. Buty Merrell miały okazję wędrować po mokrym asfalcie, podmokłej trawie i wilgotnych liściach. Po pierwsze, pozytywnie zaskoczyła mnie przyczepność podeszwy w różnorodnym terenie (mimo że nie jest ona bardzo agresywna), po drugie, buty nie przemokły, mimo że woda lała się na nie zarówno z góry, jak i obmywała je od dołu.

 

Ogólnie buty te sprawiają solidne wrażenie, zarówno jeśli chodzi o budowę, jak i wykonanie. Już dzisiaj wiem, że będą mi służyć długie lata.

Pozytywne odczucia towarzyszące użytkowaniu tego obuwia wynikają z technologii zastosowanych w tym i innych modelach Merrell. Firma w wielu przypadkach sama je opracowuje i doskonali. Producent oraz sprzedawcy podkreślają, że w modelu Azura Lapis zastosowano przede wszystkim:

    M-Select™ Fresh – technologia mająca na celu ograniczenie nieprzyjemnych zapachów powstających w czasie dłuższego użytkowania butów. Wykorzystuje naturalne mikroorganizmy, które eliminują pot i usuwają bakterie odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnych zapachów.
    Merrell® Air Cusion – to opatentowana przez firmę Merrell podeszwa środkowa z poduszką powietrzną, stosowana wyłącznie w butach tej marki. Zapewnia wygodę i amortyzację typową dla butów sportowych oraz stabilność i kontrolę nad stopą charakterystyczną dla butów outdoorowych.
    M-Select™ Grip – to podeszwy dopasowane do różnych form aktywności. Zapewniają dobrą przyczepność nawet w trudnym terenie. Dzięki odpowiedniej konstrukcji bieżnika brud z podeszwy jest łatwiej usuwany.

 

Firma The Merrell Boot Company powstała w 1983 roku. Od ponad 30 lat dostarcza użytkownikom na całym świecie obuwie przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Pochlebne opinie o tej marce słyszałam już od dawna. Była mi ona znana, ale jedynie z wypowiedzi zamieszczanych na forach internetowych, opisów produktów w sklepach czy recenzji na serwisach tematycznych. Tym bardziej więc się ucieszyłam, gdy kilka miesięcy temu zaproponowano mi sprawdzenie, jak jeden z modeli obuwia tej marki sprawdza się w praktyce.

 

Pełne sprawozdanie z użytkowania w ostatnich tygodniach Merrell Azura Lapis, przeznaczonego do turystyki górskiej znajdziecie na Ceneria.pl.

 

Więcej recenzji pisanych przez nas dla outdoorowej porównywarki cen - Ceneria na stronie www.ceneria.pl.

 

 

 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
Ostatnio dodane

Noc to najlepszy czas, by podjechać pod Wieżę Azadi i docenić ją w pełni – pięknie oświetloną i przyciągającą wzrok swoją białą bryłą i niebieskimi zdobieniami.

Będąc w Iranie, trzeba choć raz odwiedzić zurkhane, w którym wykonuje się ćwiczenia fizyczne zgodnie z tradycją sprzed wielu wieków.

Stoją poza miastem. Wieże milczenia - jak nazywa się miejsca rytualnego pochówku w obrządku zoroastryjskim, wiary, która była jedną z pierwszych monoteistycznych religii.

Turbacz, Maciejowa, Stare Wierchy... Nawet jeśli kojarzycie Hawiarską Kolibę, to być może w ogóle nie wiecie, że w Gorcach jest jeszcze jedno schronisko...

Taką mam naturę, że nawet nad morzem muszę sobie znaleźć jakąś górę – powtarzam jak mantrę tę myśl w drodze na wzgórze ponad Gonio. To moja ulubiona miejscowość koło Batumi.

...
...
...
...