kronika rodzinna
2017-11-22
Niemcy jako cel turystycznych wyjazdów

Ciekawa jestem, jakie jest Wasze zdanie na temat wyjazdów do Niemiec. Czy pomyślelibyście, że można pojechać do naszych zachodnich sąsiadów na wakacje?

Pamiętam, jak kilka lat temu znalazłam w jakimś piśmie podróżniczym folder dotyczący atrakcji turystycznych Niemiec. Byłam mocno zdziwiona. Naprawdę? Chcą nas zachęcić do wyjazdów tam? - myślałam. Przecież tam jeździ się co najwyżej do pracy, po używane samochody, a autostrad używa się jako dróg tranzytowych w inne rejony.

Minęło trochę lat, a ja zaczęłam zupełnie inaczej spostrzegać ten rejon świata - tuż za naszą zachodnią granicą. Była wspinaczkowa Frankenjura, maraton w Dreźnie, spacery po Monachium, rowery na Rugii. Część tych wyjazdów opisywaliśmy na Barswiat.pl.

Wydawałoby się syzyfowa praca Niemieckiej Centrali Turystyki nie poszła na marne i wydaje co roku coraz większy plon. Obecnie z wielką ciekawością sięgam po wszelkie publikacje na temat Niemiec, szukam fajnych tras rowerowych i ciekawych rejonów blisko natury. Wypad do Niemiec można zaplanować na wydłużony weekend, więc takie miejscówki warto trzymać w zanadrzu na jakiś szybki wyjazd.

Niedawno miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu dziennikarzy, na którym przedstawiano atrakcje turystyczne rejonu Łaby - trzeba będzie kiedyś wreszcie przejechać nabardziej popularny szlak rowerowy w Niemczech poprowadzony wzdłuż tej rzeki.

 

Przyszły rok będzie promowany jako rok turystyki kulinarnej - czy Wy też zastanawiacie się, co Niemcy mają do zaoferowania poza schabowym z kapustą? No właśnie, trzeba będzie to sprawdzić! Na razie delektujemy się winnym grzańcem z okolic Drezna, ponoć nie do dostania poza tym rejonem!

 

Fot. Bartko Dębkowski - Kreatyw!Media

 
 
 
 
Autor: Kamila Gruszka

Jest dziennikarką, podróżniczką i pilotką wycieczek. Publikuje w prasie podróżniczej, o tematyce górskiej i rowerowej oraz serwisach internetowych. Prowadzi blog www.barswiat.pl, gdzie promuje aktywną turystykę rodzinną. Współpracuje z firmami z branży outdoor. Organizuje pokazy podróżnicze.
Odwiedziła już prawie wszystkie kraje w Europie, podróżowała po Azji, była w Ameryce Północnej i Afryce, ale niezmiennie fascynuje ją szeroko pojęty „Wschód”. Jako pilotka specjalizuje się w wyjazdach do Gruzji, Armenii i Iranu.


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
Ostatnio dodane

Turbacz, Maciejowa, Stare Wierchy... Nawet jeśli kojarzycie Hawiarską Kolibę, to być może w ogóle nie wiecie, że w Gorcach jest jeszcze jedno schronisko...

Taką mam naturę, że nawet nad morzem muszę sobie znaleźć jakąś górę – powtarzam jak mantrę tę myśl w drodze na wzgórze ponad Gonio. To moja ulubiona miejscowość koło Batumi.

Co zobaczyć w Tbilisi? Zawsze gdy ktoś mnie pyta o plan na zwiedzanie Tbilisi, pomijam w odpowiedzi najważniejsze zabytki i zaułki miasta. Zróbcie spacer wzgórzami wokół Tbilisi – rekomenduję.

Słowacy mają niesamowite szczęście, że ich kraj zasięgiem obejmuje aż tyle gór. Po naszej, polskiej stronie, też jest w czym wybierać, ale doświadczenie podpowiada, że góry na Słowacji są zdecydowanie mniej zatłoczone niż w Polsce...

Rakytov słynie z najrozleglejszych w Fatrze widoków. Wybierając się na ten szczyt w najpiękniejszy pogodowo dzień, mieliśmy nadzieję, że uda nam się zobaczyć te osławione panoramy górskie.

...
...
...
...