kronika rodzinna
2017-11-22
Niemcy jako cel turystycznych wyjazdów

Ciekawa jestem, jakie jest Wasze zdanie na temat wyjazdów do Niemiec. Czy pomyślelibyście, że można pojechać do naszych zachodnich sąsiadów na wakacje?

Pamiętam, jak kilka lat temu znalazłam w jakimś piśmie podróżniczym folder dotyczący atrakcji turystycznych Niemiec. Byłam mocno zdziwiona. Naprawdę? Chcą nas zachęcić do wyjazdów tam? - myślałam. Przecież tam jeździ się co najwyżej do pracy, po używane samochody, a autostrad używa się jako dróg tranzytowych w inne rejony.

Minęło trochę lat, a ja zaczęłam zupełnie inaczej spostrzegać ten rejon świata - tuż za naszą zachodnią granicą. Była wspinaczkowa Frankenjura, maraton w Dreźnie, spacery po Monachium, rowery na Rugii. Część tych wyjazdów opisywaliśmy na Barswiat.pl.

Wydawałoby się syzyfowa praca Niemieckiej Centrali Turystyki nie poszła na marne i wydaje co roku coraz większy plon. Obecnie z wielką ciekawością sięgam po wszelkie publikacje na temat Niemiec, szukam fajnych tras rowerowych i ciekawych rejonów blisko natury. Wypad do Niemiec można zaplanować na wydłużony weekend, więc takie miejscówki warto trzymać w zanadrzu na jakiś szybki wyjazd.

Niedawno miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu dziennikarzy, na którym przedstawiano atrakcje turystyczne rejonu Łaby - trzeba będzie kiedyś wreszcie przejechać nabardziej popularny szlak rowerowy w Niemczech poprowadzony wzdłuż tej rzeki.

 

Przyszły rok będzie promowany jako rok turystyki kulinarnej - czy Wy też zastanawiacie się, co Niemcy mają do zaoferowania poza schabowym z kapustą? No właśnie, trzeba będzie to sprawdzić! Na razie delektujemy się winnym grzańcem z okolic Drezna, ponoć nie do dostania poza tym rejonem!

 

Fot. Bartko Dębkowski - Kreatyw!Media

 
 
 
 
Autor: Kamila Gruszka

Jest dziennikarką, podróżniczką i pilotką wycieczek. Publikuje w prasie podróżniczej, o tematyce górskiej i rowerowej oraz serwisach internetowych. Prowadzi blog www.barswiat.pl, gdzie promuje aktywną turystykę rodzinną. Współpracuje z firmami z branży outdoor. Organizuje pokazy podróżnicze.
Odwiedziła już prawie wszystkie kraje w Europie, podróżowała po Azji, była w Ameryce Północnej i Afryce, ale niezmiennie fascynuje ją szeroko pojęty „Wschód”. Jako pilotka specjalizuje się w wyjazdach do Gruzji, Armenii i Iranu.


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
Ostatnio dodane

Ośrodek narciarski Drahobrat na Zakarpaciu to zupełnie coś innego niż perfekcyjnie zorganizowany Bukowel. Wyprawę tam można potraktować w kategoriach przygody.

Dokąd wybrać się na narty? Rozważając różne opcje, być może w ogóle nie braliście pod uwagę Ukrainy, a ja właśnie jeden z ukraińskich ośrodków chciałabym narciarzom zarekomendować. Mowa o Bukowelu.

Jeśli chodzi o Iran, warto jednak wcześniej co nieco o tym kraju się dowiedzieć i zapoznać z panującymi regułami. Literatura jest bardzo bogata.

Helly Hansen Lifa Merino Crew, którą miałam okazję testować tej zimy, to dopasowana, a jednocześnie rozciągliwa i wygodna bluzka, którą mogę zarekomendować na zimowe aktywności.

Monumentalne, strzeliste, wznoszące się na wysokość ponad 3 tys. metrów. Robią wrażenie i... nieco przerażają. Ale tak naprawdę Dolomity to góry dla każdego.

...
...
...
...