kronika rodzinna
2012-11-26
Skutki pokazu slajdów w Lądku Zdroju - bilety do Jordanii

Podczas festiwalu w Lądku Zdroju w ramach pokazów pod hasłem "Króliczek Wędrowniczek" (dla rodziców podróżujących z dziećmi) przekonywaliśmy, że warto podróżować samochodowo po Europie. Ale w sumie już po doszliśmy do wniosku, że praca włożona w przygotowanie pokazu przekształciła się w pożegnanie tych wyjazdów, podsumowanie ich, zamknięcie jakiegoś rozdziału.

W każdym razie dojrzeliśmy do tego, by wyjechać gdzieś dalej z dziećmi. Właśnie dzisiaj zarezerwowaliśmy bilety do Jordanii na ferie. Trzeba tylko trzymać kciuki, żeby dzieciaki się nie rozchorowały i wyjazd doszedł do skutku. Wcześniej niestety nie mieliśmy dobrych doświadczeń, jeśli chodzi o wyjazdy samolotowe (zapalenie płuc Jędrka po Hiszpanii, choroba dzieci tuż przed wyjazdem do Egiptu - polecieliśmy sami). Miejmy nadzieję, że sytuacja w rejonie też będzie w miarę stabilna.

Wielkie dzięki, Bartku (imprezypodroznicze.pl, lowcylotow.pl) za pomoc w rezerwacji biletów i wskazówki. Dzięki Bartkowi Piziakowi udało nam się kupić bilety za 4.177,76 zł na całą naszą rodzinę z Warszawy do Ammanu. Cały lot liniami Alitalia, dogodne przesiadki w Rzymie w jedną i drugą stronę.

PS. Na tydzień przed planowanym wylotem:
No i znowu szczęście nam nie sprzyja. Odwołano nam jeden odcinek lotu na trasie Warszawa-Rzym i to spowodowało, że piękne plany posypały się. Alitalia nie potrafiła nam nic znaleźć w zastępnstwie.

 

 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
Ostatnio dodane

Parki narodowe Estonii? Chyba w pierwszej kolejności każdy, kto był w Estonii, wymieniłby Lahemaa, następnie Soomaa. Obydwa znane ze szlaków kładkowych wśród bagien i torfowisk...

Wyspa Keszm jest w przeważającej części sucha i szara. Jedynie błękit oblewającego morza dodaje jej koloru. Natomiast teren na północy wyspy....

Dolinia Chakhooh, zwana niekiedy kanionem, to jedna z najefektowniejszych formacji na wyspie Keszm. Z parkingu wędrujemy około 1 km...

Dawno, dawno temu na ziemię spadły gwiazdy. Można je zobaczyć w Dolinie Gwiazd na Wyspie Keszm (Qeshm). Stoją nieruchome, martwe...

Pętla naszej wycieczki wiodła przez Wielką Raczę – punktem startowym i końcowym była Rycerka Górna. Zapewne nigdy byśmy tutaj nie trafili, gdyby nie to, że nasze dzieciaki wypoczywały w tej miejscowości na kolonii.

...
...
...
...