Sycylia - morze, ruiny, kolory

To była ucieczka przed zimą. Mieliśmy początek kwietnia, a w kraju padał śnieg - na Sycylii przywitało nam słońce.

Mimo że nad morzem w okolicach San Vito Lo Capo, gdzie na początku byliśmy zakwaterowani, było dość wietrznie, to czuć było różnicę w klimacie między Włochami i Polską. Kwitły kwiaty, było kolorowo i ciepło. Zwiedzaliśmy starożytne ruiny, przyglądaliśmy się życiu rybaków w nadmorskich miasteczkach, gubiliśmy w zaułkach Palermo i Katanii, objadaliśmy makaronami i opijaliśmy winami.

Pobyt na Sycylii będziemy wspominać jak przeniesienie się w świat przyjaznej bajki.

 
 
 
 
 
 
 

 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
Ostatnio dodane

Turbacz, Maciejowa, Stare Wierchy... Nawet jeśli kojarzycie Hawiarską Kolibę, to być może w ogóle nie wiecie, że w Gorcach jest jeszcze jedno schronisko...

Taką mam naturę, że nawet nad morzem muszę sobie znaleźć jakąś górę – powtarzam jak mantrę tę myśl w drodze na wzgórze ponad Gonio. To moja ulubiona miejscowość koło Batumi.

Co zobaczyć w Tbilisi? Zawsze gdy ktoś mnie pyta o plan na zwiedzanie Tbilisi, pomijam w odpowiedzi najważniejsze zabytki i zaułki miasta. Zróbcie spacer wzgórzami wokół Tbilisi – rekomenduję.

Słowacy mają niesamowite szczęście, że ich kraj zasięgiem obejmuje aż tyle gór. Po naszej, polskiej stronie, też jest w czym wybierać, ale doświadczenie podpowiada, że góry na Słowacji są zdecydowanie mniej zatłoczone niż w Polsce...

Rakytov słynie z najrozleglejszych w Fatrze widoków. Wybierając się na ten szczyt w najpiękniejszy pogodowo dzień, mieliśmy nadzieję, że uda nam się zobaczyć te osławione panoramy górskie.

...
...
...
...