Europa - Włochy

Dolomity to wspaniałe góry. Chyba nie ma takiej osoby, na której nie zrobiłyby wrażenia. Mimo że monumentalne ściany porażają, okazuje się, że wiele z wysokich szczytów jest łatwo dostępnych, a wycieczki nie są wcale męczące.

czytaj
 
 
Europa - Włochy

Dolomity zachwycają, a wyjazd w te góry będzie skutkował tym, że będziemy chcieli w nie nieustająco wracać. Są po prostu piękne! Monumentalne, robiące wrażenie, ale jednocześnie łatwo dostępne...

czytaj
 
 
Europa - Włochy

Pomysł wyjazdu do Toskanii nie narodziłby się w naszych głowach, gdyby nie organizowana tam w październiku impreza Ecomaratona del Chianti. Nie wyobrażaliśmy sobie nie zobaczyć jednak przy okazji...

czytaj
 
 
Europa - Włochy

Sycylia wydawała nam się całkowicie odmienna od reszty Włoch czy Europy - mniej zabiegana, może też trochę mniej schludna, ale przez to swojska. Szczególnie to odczuwaliśmy, gdy przypatrywaliśmy się pracy rybaków w porcie lub wędrowaliśmy wąskimi uliczkami miast, w których ponad naszymi głowami zwisało kolorowe pranie: obrusy, pościele, ubrania.

czytaj
 
 


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
...
...
...
...