Przez ostatnich kilkanaście miesięcy testowałam intensywnie odzież marki Columbia: kamizelkę Jammin’Journey Fleece Vest oraz rozpinaną bluzę Jammin’ Journey Fleece Full Zip.

czytaj
 
 

Wydawałoby się, że w przypadku tego produktu Marmot - jak mogłaby sugerować nazwa “Wm’s Windshirt” - mamy do czynienia ze zwykłą “wiatrówką”, czyli kurtką chroniącą wyłącznie przed wiatrem. Tak jednak nie jest.

czytaj
 
 

Jestem w posiadaniu skarpet Tekomerino z serii „light hiking”, które w ostatnim – zimowym – czasie wykorzystuję nie tylko w celach trekkingowych, ale i biegowych. Moja para świetnie sprawdza się w bieganiu w niskich temperaturach

czytaj
 
 

Półbuty Keena przeznaczyłabym na naprawdę lekkie wycieczki w skały, do lasu, czy na zwykłe wakacyjne przemieszczanie się w terenie niezabudowanym. Możemy się także w Keenach “lansować” w mieście, jeśli lubimy żyć wygodnie i nie zwracać uwagi na pokonywaną nawierzchnię.

czytaj
 
 

Każdy więc wśród produktów marki Lurbel znajdzie coś dla siebie. Mnie linia Thermoregulator wydaje się być najbardziej uniwersalna. Zdecydowałam się na damski model z długim rękawem Lurbela z materiału Thermocool - Nieve w kolorze szarym.

czytaj
 
 

Wraz z pokonywaniem coraz to dłuższych dystansów na treningach oraz naturalną w przyrodzie zmianą pór roku i w związku z tym wyższymi temperaturami w porze wiosenno-letniej zaczęłam poważnie myśleć o zakupieniu dla siebie pasa biegowego, który pozwoliłby mi trenować bez uczucia uporczywej suchości w gardle.

czytaj
 
 

Od lutego używam - zamiast firmowych wkładek Oasicsa - wkładek Superfeet, dystrybuowanych przez firmę Ravenoutdoor. W dość przypadkowy sposób stałam się ich posiadaczką, ale uznałam że na pewno warto je wypróbować w butach biegowych.

czytaj
 
 

Hybrydowe sandały Keen podobały mi się od dawna, choć nie ukrywam, że do bliższego zapoznania z nimi zniechęcała cena.

czytaj
 
 

W Maroku przekonałam się, jak fantastycznie sprawdzają się cienkie rozpinane śpiwory, jeśli chodzi o nocowanie w hotelach podrzędnej kategorii. Nawet te uchodzące za bardziej luksusowe niestety były brudne, a narzuty na łóżko dawno nie były traktowane wodą i proszkiem.

czytaj
 
 

Jakiś czas temu szukałam torby na laptopa. Właśnie stałam się posiadaczką 13-calowej Toshiby i zależało mi na tym, by móc zapakować ów sprzęt w jakąś niewielkich rozmiarów torbę na ramię, która jednocześnie mogłaby spełniać funkcje torebki damskiej.

czytaj
 
 

„Ni to buty ni to sandały…” - tak określił obuwie Keena ktoś, kto zobaczył je na moich nogach pierwszy raz. I chyba słusznie – zgodnie z tym jak by chcieli twórcy pomysłu tego typu obuwia. Po prostu Hibrid Life zacząć czas!

czytaj
 
 

Przez ostatnie kilka miesięcy miałem okazję testować softshell czeskiej firmy Tilak – model Mitre. O ile moja spiskowa teoria dziejów zawsze podpowiada mi brak zaufania do wszelkich nowinek i traktowanie ich jako marketingowego produktu, tak w przypadku tej kurtki od początku używania zacząłem doceniać jej walory.

czytaj
 
 

Czerwona od wysiłku twarz, mokre od potu włosy, obłocone, a nierzadko także podrapane nogi – tak mniej więcej wyglądam ostatnio 3 do 4 razy w tygodniu. Czy można czuć się atrakcyjną kobietą w trakcie intensywnych treningów przygotowujących do przebiegnięcia pierwszego w życiu maratonu?

czytaj
 
 

Odzież Devold wykonana jest z tzw. merino wool – specjalnej mieszanki wełny owiec zwanych merynosami. Odzież termoaktywna z wełny? Brzmi to trochę egzotycznie, ale naprawdę tak jest.

czytaj
 
 

Produkty firmy Cocoon reklamowane są w następujący sposób: „Nasze śpiworki mogą być używane jako śpiwory wewnętrzne, śpiwory podróżne czy też śpiwory do podróży w tropiki. Są funkcjonalne, wielorakiego zastosowania, wyjątkowo lekkie, o niewielkiej objętości. Dostępne w  wielu wzorach i wykonane z różnych materiałów...”

czytaj
 
 
1 
... 
4 
5 
6 
7 
8 
 


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
...
...
...
...