Gdzie szukać przestrzeni na wycieczki z naszymi pupilami, jeśli większość terenów górskich objęta jest w Polsce ochroną? Znaleźliśmy raj na Słowacji.

czytaj
 
 

Wczesny poranek. Wystawiam głowę z namiotu i widzę błękitną taflę Torneträsk. Szóste pod względem wielkości jezioro Szwecji leży ponad 300 km za kołem polarnym. Jego brzeg staje się naszym domem w Parku Narodowym Abisko.

czytaj
 
 

Dolomity zachwycą każdego. Porażą ogromem skalnych ścian, zakręcą w głowie wysokością, zainspirują do wyzwań, a jednocześnie zaskoczą dostępnością, mnogością schronisk i możliwościami dotarcia w wysokie partie gór samochodem lub kolejką.

czytaj
 
 

Połączenie technologii z przygodą i aktywnością na świeżym powietrzu. Geocaching to świetny sposób na wyciągnięcie rodziny lub przyjaciół w teren. Skuszą się nawet ci, którzy nie potrafią żyć bez smartfona.

czytaj
 
 

Wydawało nam się, że Niepołomice i Puszczę Niepołomicką znamy na wylot. Jej dukty przemierzaliśmy pieszo, biegowo, na nartach i – oczywiście – na rowerach! Poszukiwanie geokeszy uświadomiło nam jednak, jak wiele miejsc zostało jeszcze do odkrycia.

czytaj
 
 

Pierwsze zimowe skojarzenie z Jaworzyną Krynicką? Oczywiście narty, ale jej okolice to nie tylko trasy dla miłośników białego sportu, to także atrakcyjne szlaki piesze.

czytaj
 
 

Monumentalne, strzeliste, wznoszące się na wysokość ponad 3 tys. metrów. Robią wrażenie i... nieco przerażają. Ale tak naprawdę Dolomity to góry dla każdego.

czytaj
 
 

Macie tylko tydzień wakacji i szukacie celu na rodzinny wypad rowerowy, który dostarczy wszystkim różnorodnych wrażeń, a trasa nie będzie monotonna? Jedźcie na Rugię.

czytaj
 
 

Bliskość gór Słowacji sprawia, że coraz częściej Polacy trafiają na biegi organizowane u naszych południowych sąsiadów. Tereny mają różnorodne, góry zacne, a i wpisowe na zawody przeważnie niższe niż w przypadku polskich biegów górskich. Relacja dla runandtravel.pl.

czytaj
 
 

Wycieczka wokół wyspy ze startem i metą w tym samym miejscu to świetny pomysł na podróż dla początkujących rowerzystów. Na niemieckiej Rugii razem z 8-latkiem i 11-latką pokonaliśmy 240 kilometrów w pięć dni.

czytaj
 
 

Wspaniałe krajobrazy, przepiękne widoki, zniewalające światło i poczucie wolności - ci, którzy wolą przyrodę od miast znajdą w Skandynawii wakacyjny raj.

czytaj
 
 

Armenia to zdecydowanie kraj kamieni, wymagający dla zwiedzających go turystów. Przejazdy w nawet niezbyt oddalone miejsca trwają godzinami, jest gorąco, pusto, naokoło ciągną się surowe, skaliste góry...

czytaj
 
 

Ochrona przed śniegiem czy wiatrem? Ciepło czy wodoodporność? Piesza wycieczka w góry czy szusowanie na stoku? Zakup kurtki na zimę to prawdziwe wyzwanie.

czytaj
 
 

Ciepłe dni nastrajają do planowania wspólnych wycieczek i aktywności na świeżym powietrzu. Takie rodzinne wyprawy to okazja...

czytaj
 
 

Atrakcyjna trasa, porządna ścieżka rowerowa i cel wieńczący dzieło – oto przepis na pierwszy kilkudniowy wypad rowerowy z dziećmi.

czytaj
 
 

Fakt, że od niedawna mamy możliwość skorzystania z bezpośrednich lotów do Porto to bardzo ważny argument za tym, by odwiedzić to drugie co do wielkości miasto Portugalii...

czytaj
 
 

W Abisko znajduje się punkt startowy najbardziej znanego szwedzkiego szlaku pieszego, zwanego królewskim. Kungsleden liczy 440 kilometrów i został poprowadzony przez góry północnej Szwecji oraz najpiękniejsze krajobrazy Laponii. Ale do Parku Narodowego Abisko warto dotrzeć nie tylko po to, by rozpocząć wielodniową wędrówkę z plecakiem.

czytaj
 
 

Po paru godzinach jazdy od granicy Polski wjeżdżamy na Węgry. Obierając za swój cel tokajski szlak winny, mamy możliwość odwiedzić aż 27 miejscowości znanych z produkcji wina – nie byle jakiego!

czytaj
 
 

Olandia jest mniejszą z dwóch słynnych wysp Szwecji (druga to Gotlandia) i łatwiej osiągalną, bo prowadzi na nią bezpłatny most, podczas gdy na Gotlandię możemy dostać się jedynie promem.

czytaj
 
 

Finlandię zjechaliśmy wzdłuż i wszerz – ponad 7000 km z rowerami na dachu samochodu. W ciekawych miejscach przesiadaliśmy się na jednoślady.

czytaj
 
 
1 
2 
3 
4 
5 
 


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
...
...
...
...