Piaszczyste plaże, piękne zatoki i widoki na górę Athos, a poza tym klimatyczne greckie miasteczka, starożytne ruiny oraz urokliwe przyrodniczo zakątki - to wszystko na greckim półwyspie Chalcydyckim.

czytaj
 
 

Dużo działo się w kuluarach: swoje stoiska miały wydawnictwa, czasopisma, firmy outdoorowe, sklepy, biura podróży. Odbywały się nieformalne spotkania. Kolosy dla wielu będą zapewne stanowiły inspirację do kolejnej podróży. Jestem przekonana, że niejeden z uczestników już ma w głowie plany na następne wyprawy.

czytaj
 
 

Mimo że, jak co roku, wyjechałam z Lądka zachwycona, to jednak początek tegorocznej imprezy był dla mnie trudny. Musiałam długo siebie przekonywać, że zachwyca, mimo że nie zachwyca. Po raz pierwszy spojrzałam z większego dystansu na ten spęd kuracjuszy i – przepraszam za określenie – rewię dinozaurów.

czytaj
 
 

Zaprzyjaźniony analityk giełdowy z sadystycznym uśmiechem cytował mi w czasie niedawnych spadków na wszystkich rynkach świata krążącą po necie złowrogo brzmiącą maksymę „kto dziś nie sprzedał, przegrał życie”. Niespecjalnie miałam możliwość dotychczas tak słodko wytknąć komuś zmarnowaną bezpowrotnie okazję – aż do teraz. Kto nie był na V Krakowskim Festiwalu Górskim, przegrał życie.

czytaj
 
 

Nie od dziś wiadomo, że tatrzańska aura potrafi zaskoczyć i sprawić niemiłą niespodziankę. Tym razem jej ofiarą padli organizatorzy III Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Zadbali o atrakcyjny program, pasjonujące filmy, interesujących gości, sportową rywalizację; najwyraźniej jednak zapomnieli o negocjacjach z Najwyższym w sprawach pogody.

czytaj
 
 

W Lądku Zdroju odwiecznym już zwyczajem w jeden z jesiennych weekendów września gromadzą się w okolicach budynku zwanego Kinoteatrem adepci trudnej sztuki chodzenia po górach, skałach oraz wszelkiej maści przewyższeniach. Jednym z ważniejszych akcentów wysokogórskich tegorocznego przeglądu było spotkanie z pierwszą damą kobiecego himalaizmu – Gerlinde Kaltenrunner.

czytaj
 
 

IV Krakowski Festiwal Górski pozostaje już tylko bardzo ciepłym wspomnieniem. Tegoroczny, chyba po raz pierwszy od początku swego istnienia, obył się bez większych przykrych niespodzianek. Dyrektor festiwalu, Rafał Ziobro mógł go podsumować: „Jeszcze nigdy na KFG ta cała machina, którą stworzyliśmy, nie zafunkcjonowała tak dobrze.”

czytaj
 
 

Za co kochamy Lądek...? Zapytałam osoby z ideą imprezy szczególnie związane: Zbigniewa Piotrowicza, Artura Hajzera, Annę Czerwińską, Darka Załuskiego, Adama Pustelnika. Wypowiedzi ukazały się jako dodatek do relacji z XI Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

czytaj
 
 

W 2003 roku w głowach kilku zapaleńców powstała idea organizacji festiwalu filmowego, który kilka tygodni później przyciągnął całkiem sporą publiczność na krakowską Akademię Ekonomiczną. Z pierwszej małej i lokalnej imprezy wypączkowało megaprofesjonalne przedsięwzięcie wielkości co najmniej napompowanego buta pewnej firmy, witającego w drzwiach przybywających na festiwal gości.

czytaj
 
 


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
...
...
...
...