Najważniejsze akcesoria na naszych wyjazdach to kredki, pisaki, długopisy, nożyczki, klej. I gruby zeszyt.

czytaj
 
 

Kurtki docieplające, kurtki z membraną, kurtki softshellowe, kamizelki, a nawet buty - wszystko w technologii Thermoball. Dlaczego tak innowacyjnej?!

czytaj
 
 

Oto sandały Teva: gumowa podeszwa i kilka pasków. Proste? Tak! Ale dopiero 30 lat temu wymyślił to Mark Thatcher, pomysłodawca wygodnych i przyczepnych sandałów outdoorowych.

czytaj
 
 

The North Face Women's Ultra Fastpack II GTX to lekkie półbuty, które sprawdzą się podczas wielogodzinnego przebywania w tym obuwiu w różnych okolicznościach...

czytaj
 
 

Legendarna jakość objawia się także w przypadku plecaka THULE Versant 50, jaki otrzymaliśmy do przetestowania.

czytaj
 
 

O odzieży z wełny merino i jej zaletach mogłabym pisać długo. Dla mnie jest to jedno z większych odkryć w odzieży outdoorowej ostatnich lat.

czytaj
 
 

Charakterystycznego czuba Keenów nie da się pomylić z żadnym innym obuwiem. Zdecydowanie ta marka dominuje w naszej szafie i na naszych nogach.

czytaj
 
 

Deszcz, grad, zimno i śnieg - płaszczyk Helly Hansen Winterville ochroni aktywne mamy przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

czytaj
 
 

Bagażniki narciarskie i rowerowe, torby i plecaki podróżne, plecaki turystyczne, a teraz także narciarskie - z prawdziwą przyjemnością testujemy produkty marki Thule w każdej postaci.

czytaj
 
 

O ile latem rodzicie mniej martwią się o właściwe zabezpieczenie dzieci podczas różnych aktywności, o tyle zimą nie można tematu lekceważyć...

czytaj
 
 

GSI Infinity Backpacker Mug zdecydowanie wyróżnia się spośród innych kubków termicznych prostotą zastosowanych rozwiązań.

czytaj
 
 

Odzież z wełny merino jest dość droga, ale uważam, że ma tyle pozytywnych cech, iż warto szarpnąć się od czasu do czasu na taki wydatek.

czytaj
 
 

Skandynawia nie musi być droga, jeśli odpowiednio się do wyjazdu przygotujemy - stąd mój tekst skupiający się na patentach sprzętowych...

czytaj
 
 

Niektórzy może stwierdzą, że to niepotrzebny gadżet, ja jednak stoję na stanowisku, że kubek termiczny to rzecz przydatna...

czytaj
 
 

Najlepiej mieć odzież, która sprawdzi się w różnych warunkach. Oczywiście idealna sytuacja to taka...

czytaj
 
 

Na ostatni wyjazd wakacyjny (trzy tygodnie w Szwecji, nocowanie na dziko pod namiotem w górach i parkach narodowych na dalekiej północy) zaopatrzyliśmy się w poduszki samopompujące marki Rockland.

czytaj
 
 

Jedzenie liofilizowane jest bardzo wygodne dla himalaistów, wspinaczy, kajakarzy, podróżników, ludzi gór i przedstawicieli innych aktywności.

czytaj
 
 

Za torbą biodrową zaczęłam się rozglądać, gdy uświadomiłam sobie, że zwykle paszportówki okazują się być za małe, gdy chcę do nich zmieścić nieco więcej niż tylko dokumenty...

czytaj
 
 

Kiedy 5 lat temu przygotowywałem się do swojego pierwszego dłuższego biegu górskiego, kupiłem plecak 18-litrowy. Dość szybko okazało się, że przesadziłem z pojemnością...

czytaj
 
 

Miałem okazję testować odzież Patagonii kilka razy, dlatego z wielkim zaciekawieniem i radością ubrałem na siebie jedną z nowszych propozycji softshelli marki Patagonia – kurtkę Adze.

czytaj
 
 
1 
2 
3 
4 
5 
6 
7 
... 
8 
 


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
...
...
...
...