Azja - Iran

Z trzech najbardziej znanych irańskich wysp: Keszm, Hengam, Hormoz, najbardziej zachwyca mnie ta ostatnia. Od samego początku.

czytaj
 
 
Azja - Iran

Keszm to największa irańska wyspa w Zatoce Perskiej. Z jednego końca wyspy na drugi pokonuje się 130 kilometrów.

czytaj
 
 
Azja - Iran

Krótka charakterystyka wysp i informacje praktyczne, które udało nam się zebrać podczas dwóch wyjazdów do Iranu w pierwszej połowie 2017 r.

czytaj
 
 
Europa - Słowacja

Słowacy mają niesamowite szczęście, że ich kraj zasięgiem obejmuje aż tyle gór. Po naszej, polskiej stronie, też jest w czym wybierać, ale doświadczenie podpowiada, że góry na Słowacji są zdecydowanie mniej zatłoczone niż w Polsce...

czytaj
 
 
Azja - Izrael

Większość osób przyjeżdża do Izraela na pielgrzymkę lub poplażować nad Morzem Czerwonym. Ja polecam aktywny wypoczynek!

czytaj
 
 
Azja - Izrael

Z Izraela wyjeżdżałam z głową pełną przemyśleń i poczuciem, że nic nie jest czarno-białe. Takiej różnorodności kultur, religii, krajobrazów i różnych poglądów się nie spodziewałam.

czytaj
 
 
Azja - Izrael

Przygotowując się do wyjazdu do Izraela bardzo trudno było mi się połapać w różnych jego atrakcjach, a do tego ułożyć je w sensowny plan na tygodniowy pobyt...

czytaj
 
 
Europa - Ukraina

Ośrodek narciarski Drahobrat na Zakarpaciu to zupełnie coś innego niż perfekcyjnie zorganizowany Bukowel. Wyprawę tam można potraktować w kategoriach przygody.

czytaj
 
 
Europa - Ukraina

Dokąd wybrać się na narty? Rozważając różne opcje, być może w ogóle nie braliście pod uwagę Ukrainy, a ja właśnie jeden z ukraińskich ośrodków chciałabym narciarzom zarekomendować. Mowa o Bukowelu.

czytaj
 
 
Europa - Chorwacja

Wino zostało szybko wybite, a tęsknota za ciepłem Chorwacji została. I chęć na poznanie kolejnych miejsc – zdecydowanie poza szczytem sezonu turystycznego.

czytaj
 
 
Europa - Chorwacja

Jakie są najbardziej znane i najpiękniejsze miasta Chorwacji? Dubrownik, Split, Trogir, Zadar, Makarska... Ciekawe, czy ktoś pomyślałby w ogóle o Omišu?

czytaj
 
 
Europa - Włochy

Dolomity to wspaniałe góry. Chyba nie ma takiej osoby, na której nie zrobiłyby wrażenia. Mimo że monumentalne ściany porażają, okazuje się, że wiele z wysokich szczytów jest łatwo dostępnych, a wycieczki nie są wcale męczące.

czytaj
 
 
Europa - Włochy

Dolomity zachwycają, a wyjazd w te góry będzie skutkował tym, że będziemy chcieli w nie nieustająco wracać. Są po prostu piękne! Monumentalne, robiące wrażenie, ale jednocześnie łatwo dostępne...

czytaj
 
 
Europa - Włochy

Pomysł wyjazdu do Toskanii nie narodziłby się w naszych głowach, gdyby nie organizowana tam w październiku impreza Ecomaratona del Chianti. Nie wyobrażaliśmy sobie nie zobaczyć jednak przy okazji...

czytaj
 
 
Europa - Niemcy

Mimo że to nasi najbliżsi sąsiedzi, Niemcy nie są oczywistym celem wyjazdów wakacyjnych. Coraz częściej przekonujemy się jednak, że mają do zaoferowania wiele atrakcji.

czytaj
 
 
Europa - Austria

Atrakcje w postaci zabytków z czasów rzymskich, zamków, austriackich miasteczek i przyrody naddunajskiej. No i sam Wiedeń - klasa sama w sobie.

czytaj
 
 
Europa - Portugalia

Cieszymy się z tego, że spędziliśmy najwięcej czasu na północy, rzadziej odwiedzanej przez turystów. Szkoda tylko, że wyjazd trwał tak krótko.

czytaj
 
 
Europa - Niemcy

Monachijskie puzzle poskładaliśmy z dwóch wizyt w tym mieście, z czego większość kawałków...

czytaj
 
 
Europa - Czechy

Morawski Kras to największy i najważniejszy obszar krasowy w Czechach. Znajduje się tu 1100 zewidencjonowanych jaskiń.

czytaj
 
 
Europa - Czechy

Kilka godzin wieczorową porą w zimie, za to w towarzystwie Czecha – zwiedzanie po ciemku Brna na pewno nie przyczyniło się do odkrycia przez nas wszystkich uroków tego miasta, za to...

czytaj
 
 
1 
2 
3 
 


 O nas

"Bar Świat" to strona dla osób zainteresowanych wyjazdami głównie z dziećmi, niskobudżetowymi, najczęściej związanymi z nocowaniem pod namiotem, gotowaniem sobie samemu jedzenia, byciem blisko natury i aktywnym spędzaniem czasu. Mamy nadzieję, że rodziny znajdą tu wiele inspiracji, a może i inni, którzy czują, że świat jest ich domem, albo choć "barem", gdy dom zamykamy na klucz i ruszamy przed siebie.

 
...
...
...
...